Homebox - Individual user dashboards (2.0.0-alpha0) - en to sv translation catalogue (56 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: List
sv: Lista

en: Enable
sv: Aktivera

en: Disable
sv: Inaktivera

en: Edit
sv: Redigera

en: Weight
sv: Vikt

en: Category
sv: Kategori

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: View
sv: Visa

en: Path
sv: Sökväg

en: Options
sv: Alternativ

en: Created
sv: Skapad

en: Number of columns
sv: Antal kolumner

en: Add content
sv: Lägg till innehåll

en: Visibility
sv: Synlighet

en: Roles
sv: Roller

en: Filter
sv: Filtrera

en: Revisions
sv: Versioner

en: Authored by
sv: Författad av

en: Role
sv: Roll

en: Option
sv: Val

en: Close
sv: Stäng

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Create new revision
sv: Skapa ny version

en: Revert
sv: Återställ

en: Revisions for %title
sv: Versioner för %title

en: Revision
sv: Version

en: Changed
sv: Ändrad

en: Revision of %title from %date
sv: Version av %title från %date

en: Blocks
sv: Block

en: Save blocks
sv: Spara block

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill återställa till versionen från %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill radera versionen från %revision-date?

en: Columns
sv: Kolumner

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: No blocks in this region
sv: Inga block i denna region

en: Copy of the revision from %date.
sv: Kopia av versionen från %date.

en: Current revision
sv: Nuvarande version

en: Weight for @block block
sv: Vikt för block @block

en: Region for @block block
sv: Region för blocket @block

en: Place block
sv: Placera block

en: Filter by block name
sv: Filtrera på blocknamn

en: Enter a part of the block name to filter by.
sv: Ange en del av blocknamnet att filtrera på.

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: Revision translation affected
sv: Översatt version berörd

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
sv: Indikerar om den senaste redigeringen av en översättning hör till nuvarande version.

en: No blocks available.
sv: Inga block tillgängliga.

en: @date by @username
sv: @date av @username

en: @label (disabled)
sv: @label (inaktiverad)
