Homebox - Individual user dashboards (2.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (60 entries)

en: Reset to defaults
hu: Visszaállítás az alapértelmezésre

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: List
hu: Lista

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Weight
hu: Súly

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: View
hu: Megtekintés

en: Region
hu: Régió

en: Layout
hu: Elrendezés

en: ID
hu: Azonosító

en: Created
hu: Létrehozva

en: Add content
hu: Tartalom hozzáadása

en: Block
hu: Blokk

en: Filter
hu: Szűrő

en: Revisions
hu: Változatok

en: Authored by
hu: Szerző

en: General
hu: Általános

en: Role
hu: Szerepkör

en: Close
hu: Bezár

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Revisions for %title
hu: %title változatai

en: Revision
hu: Változat

en: Changed
hu: Módosítva

en: Revision of %title from %date
hu: %title %date dátumú változata

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Save blocks
hu: Blokkok mentése

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan visszaállítható?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan törölhető?

en: Path is required.
hu: Az elérési út megadása szükséges.

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: About
hu: Leírás

en: Broken
hu: Sérült

en: Publishing status
hu: Közzététel állapota

en: No blocks in this region
hu: Nincs blokk a régióban.

en: Copy of the revision from %date.
hu: %date napon készült változat másolata.

en: Current revision
hu: Aktuális változat

en: Weight for @block block
hu: @block blokk súlya

en: Region for @block block
hu: @block blokk régiója

en: Place block
hu: Blokk elhelyezése

en: Filter by block name
hu: Szűrés blokknévre

en: Enter a part of the block name to filter by.
hu: A keresett blokk nevének egy részlete a szűréshez…

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: Revision translation affected
hu: Változat fordítása érintve

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
hu: Azt jelöli, hogy a fordítás utolsó módosítása a jelenlegi változathoz tartozik.

en: No blocks available.
hu: Nincs elérhető blokk.

en: @date by @username
hu: @date időpontban @username által

en: @langname revisions for %title
hu: %title @langname nyelvű változatai

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
hu: Biztosan vissza legyen állítva @language fordítás a %revision-date időpontban használt változatra?

en: Revert content shared among translations
hu: Fordítások között megosztott tartalom visszaállítása

en: @label (disabled)
hu: @label (letiltott)
