Homebox - Individual user dashboards (2.0.0-alpha3) - en to he translation catalogue (50 entries)

en: Reset to defaults
he: חזרה להגדרות ברירת המחדל

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: List
he: רשימה

en: Enable
he: הפעלה

en: Disable
he: השבתה

en: Edit
he: עריכה

en: Weight
he: משקל

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: View
he: צפיה

en: Region
he: איזור

en: Layout
he: פריסה

en: Created
he: נוצר

en: Add content
he: יצירת תוכן

en: Block
he: בלוק

en: Filter
he: סינון

en: Revisions
he: גרסאות

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: General
he: כללי

en: Role
he: תפקיד

en: Close
he: סגירה

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: Revert
he: שחזור

en: Revisions for %title
he: גרסאות עבור %title

en: Revision
he: גרסה

en: Changed
he: השתנה

en: Revision of %title from %date
he: גרסה של %title מ-%date

en: Blocks
he: בלוקים

en: Save blocks
he: שמירת בלוקים

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך לחזור לגרסה מתאריך %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך למחוק את הגרסה מתאריך %revision-date?

en: Machine name
he: שם מכונה

en: About
he: אודות

en: Broken
he: שבור

en: Publishing status
he: מפורסם

en: No blocks in this region
he: אין בלוקים באיזור זה

en: Copy of the revision from %date.
he: העתק גרסה מ%date.

en: Add a block
he: הוספת תיבה

en: Current revision
he: גרסה נוכחית

en: Weight for @block block
he: משקל עבור הבלוק @block

en: Region for @block block
he: איזור עבור הבלוק @block

en: Place block
he: הוספת בלוק

en: Filter by block name
he: סינון לפי שם הבלוק

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
he: מציין אם העריכה האחרונה של התרגום שייכת לגרסה הנוכחית.

en: @date by @username
he: @date ע"י @username
