Homebox - Individual user dashboards (2.0.0-alpha3) - en to cy translation catalogue (34 entries)

en: Reset to defaults
cy: Ailosod i rhagosodiadau

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: List
cy: Rhestr

en: Enable
cy: Galluogi

en: Disable
cy: Analluogi

en: Edit
cy: Golygu

en: Weight
cy: Pwysau

en: Category
cy: Categori

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: View
cy: Gweld

en: Region
cy: Rhanbarth

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Block
cy: Bloc

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Revisions
cy: Diwygiadau

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: General
cy: Cyffredinol

en: Role
cy: Swyddogaeth

en: Close
cy: Yn agos

en: Create new revision
cy: Creu adolygiad newydd

en: Revert
cy: Dychwelyd

en: Revisions for %title
cy: Diwygiadau i %title

en: Revision
cy: Diwygiad

en: Revision of %title from %date
cy: Diwygiad %title o %date.

en: Blocks
cy: Blociau

en: Save blocks
cy: Cadw blociau

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cy: A ydych yn sicr eich bod eisiau dychwelyd i'r diwygiad o %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cy: A ydych yn sicr eich bod eisiau dileu diwygiad o %revision-date?

en: Broken
cy: Wedi torri

en: No blocks in this region
cy: Dim blociau yn y rhanbarth yma.

en: Copy of the revision from %date.
cy: Copi o'r diwygiad o %date.
