Homebox - Individual user dashboards (2.0.0-alpha3) - en to da translation catalogue (54 entries)

en: Reset to defaults
da: Gendan standardindstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: List
da: Vis

en: Enable
da: Aktivér

en: Disable
da: Deaktivér

en: Edit
da: Redigér

en: Weight
da: Vægt

en: Category
da: Kategori

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: View
da: Vis

en: Created
da: Oprettet

en: Add content
da: Tilføj indhold

en: Block
da: Blok

en: Revisions
da: Versioner

en: Authored by
da: Skrevet af

en: General
da: Generelt

en: Role
da: Rolle

en: Close
da: Luk

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Revert
da: Gendan

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Changed
da: Ændret

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: Blocks
da: Blokke

en: Save blocks
da: Gem blokke

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at vende tilbage til versionen fra %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: Path is required.
da: Stien er påkrævet.

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: Broken
da: I stykker

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: No blocks in this region
da: Ingen blokke i regionen

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Weight for @block block
da: Vægten af blokken @block

en: Region for @block block
da: Region for blokken @block

en: Place block
da: Placér blok

en: Filter by block name
da: Filtrér efter bloknavn

en: Enter a part of the block name to filter by.
da: Indtast en del af bloknavnet at filtrere efter.

en: Revision translation affected
da: Oversættelse af version påvirket

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
da: Angiver om den seneste ændring af en oversættelse hører til den aktuelle version.

en: No blocks available.
da: Ingen blokke tilgængelige.

en: @date by @username
da: @date af @username

en: @langname revisions for %title
da: @langname versioner af %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
da: Er du sikker på, at du ønsker at gendanne @language-oversættelsen af versionen fra %revision-date?

en: Revert content shared among translations
da: Gendan indholds som deles mellem oversættelser

en: @label (disabled)
da: @label (deaktiveret)
