Homebox - Individual user dashboards (2.0.0-alpha3) - en to eu translation catalogue (38 entries)

en: Reset to defaults
eu: Berrezarri lehenespenak

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: List
eu: Zerrenda

en: Enable
eu: Gaitu

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Edit
eu: Editatu

en: Weight
eu: Pisua

en: Category
eu: Kategoria

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Label
eu: Etiketa

en: Save
eu: Gorde

en: View
eu: Bista

en: Region
eu: Atal

en: ID
eu: IDa

en: Created
eu: Sortua

en: Add content
eu: Edukia gehitu

en: Block
eu: Blokea

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Revisions
eu: berrikuspenak

en: Authored by
eu: Honek egina:

en: General
eu: Orokorra

en: Role
eu: Rol

en: Close
eu: Itxi

en: Create new revision
eu: Sortu bertsio berria

en: Revisions for %title
eu: %title(e)ko berrikuspenak

en: Revision
eu: Berrikuspena

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Blocks
eu: Blokeak

en: Save blocks
eu: Gorde blokeak

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: About
eu: (r)i buruz

en: Broken
eu: Apurtuta

en: Publishing status
eu: Argitaratze egoera

en: No blocks in this region
eu: Blokerik ez atal honetan

en: Weight for @block block
eu: @block blokearentzako pisua

en: Region for @block block
eu: @block blokearentzako eskualdea
