Homebox - Individual user dashboards (2.0.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (61 entries)

en: Reset to defaults
nl: Standaardwaarden terugzetten

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: List
nl: Lijst

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Category
nl: Categorie

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: View
nl: Weergeven

en: Region
nl: Gebied

en: Layout
nl: Lay-out

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Add content
nl: Inhoud toevoegen

en: Block
nl: Blok

en: Revisions
nl: Revisies

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: General
nl: Algemeen

en: Role
nl: Rol

en: Close
nl: Sluiten

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Create new revision
nl: Nieuwe revisie aanmaken

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Revisions for %title
nl: Revisies van %title

en: Revision
nl: Revisie

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Revision of %title from %date
nl: Revisie van %title van %date

en: Blocks
nl: Blokken

en: Save blocks
nl: Blokken opslaan

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wil terugzetten?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wilt verwijderen?

en: Path is required.
nl: Pad is verplicht.

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Select Layout
nl: Lay-out selecteren

en: Broken
nl: Defect

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: No blocks in this region
nl: Dit gebied bevat geen blokken

en: Copy of the revision from %date.
nl: Kopie van de revisie van %date.

en: Add a block
nl: Blok toevoegen

en: Current revision
nl: Huidige revisie

en: Custom title
nl: Aangepaste titel

en: Weight for @block block
nl: Gewicht voor blok @block

en: Region for @block block
nl: Gebied voor blok @block

en: Place block
nl: Blok plaatsen

en: Filter by block name
nl: Filter op bloknaam

en: Enter a part of the block name to filter by.
nl: Filter op een deel van de bloknaam.

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: Revision translation affected
nl: Revisie beïnvloed door vertaling

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
nl: Geeft aan of de laatste wijziging van een vertaling bij de huidige revisie hoort.

en: No blocks available.
nl: Geen blokken beschikbaar.

en: @date by @username
nl: @date door @username

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: @langname revisions for %title
nl: @langname revisies voor %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de vertaling in het @language wilt terugzetten naar de versie van %revision-date?

en: Revert content shared among translations
nl: Inhoud terugzetten die gedeeld wordt tussen vertalingen

en: @label (disabled)
nl: @label (uitgeschakeld)
