Homebox - Individual user dashboards (2.0.0-alpha0) - en to ru translation catalogue (64 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: List
ru: Список

en: Enable
ru: Включить

en: Disable
ru: Отключить

en: Edit
ru: Редактировать

en: Weight
ru: Вес

en: Category
ru: Категория

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: View
ru: Просмотр

en: Path
ru: Путь

en: Region
ru: Область

en: Layout
ru: Макет

en: Options
ru: Опции

en: Created
ru: Создано

en: Number of columns
ru: Количество столбцов

en: Add content
ru: Добавить материал

en: Block
ru: Блок

en: Visibility
ru: Видимость

en: Roles
ru: Роли

en: Filter
ru: Фильтр

en: Revisions
ru: Редакции

en: Authored by
ru: Автор

en: Role
ru: Роль

en: Option
ru: Опция

en: Close
ru: Закрыть

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Create new revision
ru: Создать новую редакцию

en: Revert
ru: Вернуть

en: Revisions for %title
ru: Редакции %title

en: Revision
ru: Редакция

en: Changed
ru: Изменение

en: Revision of %title from %date
ru: Редакция %title от %date

en: Blocks
ru: Блоки

en: Save blocks
ru: Сохранить блоки

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите вернуться к редакции от %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите удалить редакцию от %revision-date?

en: Columns
ru: Колонки

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: About
ru: Информация

en: Publishing status
ru: Статус публикации

en: No blocks in this region
ru: В данной области блоки отсутствуют

en: Copy of the revision from %date.
ru: Копия редакции от %date.

en: Add a block
ru: Добавить блок

en: Visible menu item
ru: Видимый пункт меню

en: Current revision
ru: Текущая редакция

en: Weight for @block block
ru: Вес блока «@block»

en: Region for @block block
ru: Область для блока @block

en: Place block
ru: Разместить блок

en: Filter by block name
ru: Фильтровать по названию блока

en: Enter a part of the block name to filter by.
ru: Для фильтрации введите часть названия блока.

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Revision translation affected
ru: Редакция, на которую повлиял перевод

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ru: Указывает, что последние редактирование перевода принадлежит текущей редакции.

en: No blocks available.
ru: Доступные блоки отсутствуют

en: @date by @username
ru: @date от @username

en: @langname revisions for %title
ru: Редакции @langname для материала  %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно желаете вернуть перевод на язык @language к редакции от %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ru: Вернуть контент, общий для переводов

en: @label (disabled)
ru: @label (отключено)
