Homebox - Individual user dashboards (3.0.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (23 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Group
ur: گروپ

en: List
ur: فہرست

en: Description
ur: وضاحت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Edit
ur: تدوین

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Back
ur: واپس

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: Block
ur: بلاک

en: Drupal
ur: ڈروپل

en: Filter
ur: فلٹر

en: Color
ur: رنگ

en: Authored on
ur: تصنیف بر
