Homebox - Individual user dashboards (3.0.0-alpha10) - en to fil translation catalogue (18 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Group
fil: Grupo

en: List
fil: Listahan

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Yes
fil: Oo

en: No
fil: Hindi

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Reset
fil: Ibalik sa pamantayan

en: Settings
fil: Mga pagtatakda

en: Back
fil: Bumalik

en: Save
fil: Pangalagaan

en: Default
fil: Pamantayan

en: View
fil: Tingnan

en: Block
fil: Tipak

en: Filter
fil: Salain
