Homebox - Individual user dashboards (3.0.0-alpha11) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Group
id: Grup

en: List
id: Daftar

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Settings
id: Pengaturan

en: Back
id: Kembali

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Layout
id: Tata letak

en: Block
id: Blok

en: Owner
id: Pemilik

en: General
id: Umum

en: Color
id: Warna

en: Role
id: Peran

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Changed
id: Berubah

en: About
id: Tentang

en: Warning message
id: Pesan peringatan

en: Machine Name
id: Nama Mesin

en: Layout ID
id: ID Tata Letak
