Homebox - Individual user dashboards (3.0.0-alpha11) - en to uk translation catalogue (42 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Group
uk: Група

en: List
uk: Список

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Settings
uk: Налаштування

en: Back
uk: Назад

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: View
uk: Перегляд

en: Layout
uk: Макет

en: Block
uk: Блок

en: Delta
uk: Дельта

en: Filter
uk: Фільтр

en: Owner
uk: Власник

en: General
uk: Загальне

en: Color
uk: Колір

en: Role
uk: Роль

en: Authored on
uk: Створено

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Changed
uk: Змінено

en: Build
uk: Збірка

en: Path is required.
uk: Шлях є обов’язковим.

en: About
uk: Про модуль

en: Draggable
uk: Доступне для перенесення

en: Creator
uk: Автор

en: Presets
uk: Конфігурації

en: Warning message
uk: Попереджувальне повідомлення

en: Created by
uk: Створив(ла)

en: Machine Name
uk: Машинна Назва

en: preset
uk: набір налаштувань

en: Owned by
uk: Належить

en: Layout ID
uk: ID схеми

en: Personalize
uk: Персональна інформація

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.
