Homebox - Individual user dashboards (3.0.0-alpha12) - en to ca translation catalogue (31 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Group
ca: Grup

en: List
ca: Llistat

en: Description
ca: Descripció

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Yes
ca: Sí

en: Edit
ca: Edita

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Back
ca: Enrere

en: Label
ca: Etiqueta

en: Save
ca: Desa

en: Default
ca: Per defecte

en: View
ca: Mostra

en: Layout
ca: Disposició

en: Block
ca: Bloc

en: Filter
ca: Filtra

en: Owner
ca: Propietari

en: Role
ca: Rol

en: Authored on
ca: Elaborat el

en: Are you sure you want to delete %name?
ca: Esteu segur de voler suprimir %name?

en: Changed
ca: Canviat

en: Build
ca: Construir

en: About
ca: Detalls

en: Draggable
ca: Arrossegable

en: Creator
ca: Creador

en: Warning message
ca: Missatge d'avís

en: Machine Name
ca: Nom màquina

en: content @type: deleted @label.
ca: contingut @type: s'ha eliminat @label.
