Homebox - Individual user dashboards (3.0.0-alpha13) - en to cy translation catalogue (21 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: List
cy: Rhestr

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: View
cy: Gweld

en: Block
cy: Bloc

en: Filter
cy: Hidlydd

en: General
cy: Cyffredinol

en: Color
cy: Lliw

en: Role
cy: Swyddogaeth

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Warning message
cy: Neges rybudd
