Homebox - Individual user dashboards (3.0.0-alpha14) - en to vi translation catalogue (33 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Group
vi: Nhóm

en: List
vi: Danh sách

en: Description
vi: Mô tả

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Edit
vi: Sửa

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Back
vi: Trở lại

en: Label
vi: Nhãn

en: Save
vi: Lưu

en: Default
vi: Mặc định

en: View
vi: Xem

en: Layout
vi: Bố cục

en: ID
vi: Mã

en: Block
vi: Khối

en: Filter
vi: Lọc

en: Owner
vi: Chủ sở hữu

en: General
vi: Tổng quát

en: Color
vi: Màu sắc

en: Role
vi: Vai trò

en: Authored on
vi: Viết lúc

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: Build
vi: Xây dựng

en: Path is required.
vi: Đường dẫn là bắt buộc.

en: About
vi: Giới thiệu

en: Warning message
vi: Cảnh báo

en: Created by
vi: Tác giả:

en: Machine Name
vi: Tên nội bộ
