Homebox - Individual user dashboards (3.0.0-alpha15) - en to mr translation catalogue (28 entries)

en: weight
mr: वजन

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Group
mr: समुह

en: List
mr: यादी

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Weight
mr: मुल्य

en: Settings
mr: संरचना

en: Back
mr: मागे

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: View
mr: बघा

en: Layout
mr: मांडणी

en: ID
mr: आय डी

en: Block
mr: भाग

en: Drupal
mr: ड्रुपल

en: Filter
mr: गाळणी

en: Owner
mr: मालक

en: General
mr: साधारण

en: Color
mr: रंग

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.
