Homebox - Individual user dashboards (3.0.0-alpha15) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: weight
pt: peso

en: Delete
pt: Apagar

en: Group
pt: Grupo

en: List
pt: Lista

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: Back
pt: Voltar

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: View
pt: Ver

en: Block
pt: Bloco

en: Filter
pt: Filtrar

en: Owner
pt: Proprietário

en: General
pt: Geral

en: Color
pt: Cor

en: Role
pt: Papel

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Changed
pt: Alterado

en: Path is required.
pt: O endereço é requerido.

en: About
pt: Sobre

en: Creator
pt: Criador

en: Warning message
pt: Mensagem de aviso

en: Created by
pt: Criado por

en: Machine Name
pt: Nome de Máquina

en: Owned by
pt: Pertence a

en: Layout ID
pt: ID do layout

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.
