Homebox - Individual user dashboards (3.0.0-alpha2) - en to ml translation catalogue (20 entries)

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: List
ml: പട്ടിക

en: Description
ml: വിവരണം

en: Disabled
ml: സജ്ജീകരിക്കാത്തത്

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Yes
ml: അതെ

en: No
ml: അല്ല

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Reset
ml: പുനഃക്രമീകരണം

en: Settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍

en: Label
ml: അടയാളം

en: Save
ml: സൂക്ഷിച്ചുവെക്കുക

en: View
ml: കാഴ്ച്ച

en: Block
ml: ബ്ലോക്ക്

en: Drupal
ml: ഡ്രൂപ്പൽ

en: Filter
ml: ഫിൽറ്റർ

en: Color
ml: നിറം

en: Authored on
ml: എഴുതിയ സമയം

en: UUID
ml: യു യു ഐ ഡി
