Homebox - Individual user dashboards (3.0.0-alpha3) - en to hu translation catalogue (40 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Group
hu: Csoport

en: List
hu: Lista

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Settings
hu: Beállítások

en: Back
hu: Vissza

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: View
hu: Megtekintés

en: Layout
hu: Elrendezés

en: ID
hu: Azonosító

en: Block
hu: Blokk

en: Filter
hu: Szűrő

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: General
hu: Általános

en: Color
hu: Szín

en: Role
hu: Szerepkör

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Changed
hu: Módosítva

en: Build
hu: Összeállítás

en: Path is required.
hu: Az elérési út megadása szükséges.

en: About
hu: Leírás

en: Draggable
hu: Húzható

en: Creator
hu: Létrehozta

en: Presets
hu: Beállítások

en: Warning message
hu: Figyelmeztető üzenet

en: Created by
hu: Létrehozta

en: Machine Name
hu: Programok által olvasható név

en: Owned by
hu: Tulajdonos:

en: Layout ID
hu: Elrendezés azonosítója

en: Entity is successfully deleted. | All @count entities are successfully deleted.
hu[0]: Entitás sikeresen törölve.
hu[1]: Összesen @count entitás sikeresen törölve.
