Homebox - Individual user dashboards (3.0.0-alpha4) - en to bn translation catalogue (20 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: List
bn: তালিকা

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Block
bn: ব্লক

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: General
bn: সাধারণ

en: Color
bn: রং

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Warning message
bn: সতর্কীকরণ বার্তা
