Homebox - Individual user dashboards (3.0.0-alpha4) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Group
it: Gruppo

en: List
it: Elenco

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: Back
it: Indietro

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: View
it: Visualizza

en: Block
it: Blocco

en: Filter
it: Filtra

en: Owner
it: Proprietario

en: General
it: Generale

en: Color
it: Colore

en: Role
it: Ruolo

en: Authored on
it: Creato il

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Changed
it: Modificato

en: About
it: Informazioni

en: Creator
it: Utente

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Created by
it: Creato da

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno

en: Owned by
it: Di proprietà di

en: Layout ID
it: ID del layout
