Homebox - Individual user dashboards (3.0.0-alpha4) - en to oc translation catalogue (31 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Group
oc: Grop

en: List
oc: Listar

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Back
oc: Precedent

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: View
oc: Veire

en: Layout
oc: Afichatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Block
oc: Blòt

en: Delta
oc: Dèlta

en: Filter
oc: Filtrar

en: Owner
oc: Proprietari

en: Role
oc: Ròtle

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Changed
oc: Modificat

en: Path is required.
oc: Lo camin es obligatòri

en: About
oc: A prepaus

en: Warning message
oc: Messatge d'avertiment

en: Machine Name
oc: Nom sistèma

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
