Homebox - Individual user dashboards (3.0.0-alpha5) - en to fr translation catalogue (43 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Group
fr: Groupe

en: List
fr: Lister

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: Back
fr: Précédent

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: View
fr: Voir

en: Layout
fr: Mise en page

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Block
fr: Bloc

en: Filter
fr: Filtrer

en: Owner
fr: Propriétaire

en: General
fr: Général

en: Color
fr: Couleur

en: Role
fr: Rôle

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: This action can not be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Changed
fr: Modifié

en: Build
fr: Construire

en: Path is required.
fr: Le chemin est obligatoire

en: About
fr: À propos

en: Draggable
fr: Glissable

en: Creator
fr: Créateur

en: Presets
fr: Réglages prédéfinis

en: Warning message
fr: Message d'avertissement

en: Created by
fr: Créé par

en: Machine Name
fr: Nom système

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Owned by
fr: Appartenant à

en: Layout ID
fr: ID mise en page

en: Personalize
fr: Personnaliser

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.

en: Entity is successfully deleted. | All @count entities are successfully deleted.
fr[0]: L'entité a été supprimée avec succès.
fr[1]: Toutes les @count entités ont été supprimées avec succès.
