Homebox - Individual user dashboards (3.0.0-alpha5) - en to ps translation catalogue (21 entries)

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Group
ps: ګروپ

en: List
ps: لړ

en: Description
ps: سپړنه

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: Edit
ps: سمون

en: Settings
ps: امستنې

en: Default
ps: تلواله

en: View
ps: ليد

en: ID
ps: پېژند

en: Block
ps: غونډ

en: Filter
ps: چاڼ

en: General
ps: ټوليز

en: Color
ps: رنګ

en: Role
ps: ونډه

en: Are you sure you want to delete %name?
ps: تاسو ډاډه یاست په ړنګول د %name؟

en: About
ps: په اړه

en: Warning message
ps: خبرتيا پیغام
