Homebox - Individual user dashboards (3.0.0-alpha7) - en to ar translation catalogue (35 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Group
ar: المجموعة

en: List
ar: لائحة

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Back
ar: رجوع

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: View
ar: عرض

en: Layout
ar: التنسيق

en: ID
ar: المعرف ID

en: Block
ar: الصندوق

en: Drupal
ar: دروبال

en: Filter
ar: انتقاء

en: Owner
ar: المالك

en: General
ar: عام

en: Color
ar: اللون

en: Role
ar: الدور

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Changed
ar: تم التغير

en: About
ar: حول

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: Machine Name
ar: الاسم المقروء آليا

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Owned by
ar: ملك ل

en: Layout ID
ar: معرف النسق
