Homebox - Individual user dashboards (3.0.0-alpha7) - en to kn translation catalogue (33 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: View
kn: ನೋಡು

en: Layout
kn: ಹೊರವಿನ್ಯಾಸ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Drupal
kn: ಡ್ರುಪಾಲ್

en: Delta
kn: ಡೆಲ್ಟಾ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Owner
kn: ಮಾಲಿಕ

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Authored on
kn: ಬರೆದ ದಿನ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Build
kn: ನಿರ್ಮಾಣ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Creator
kn: ನಿರ್ಮಾತೃ

en: Warning message
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ ಸಂದೇಶ
