Homebox - Individual user dashboards (3.0.0-alpha7) - en to te translation catalogue (23 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Group
te: సమూహం

en: List
te: జాబితా

en: Description
te: వివరణ

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: Edit
te: మార్చు

en: Settings
te: అమరికలు

en: Back
te: వెనక్కి

en: Label
te: లేబుల్

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Default
te: అప్రమేయం

en: View
te: చూడు

en: Drupal
te: డ్రూపల్

en: Filter
te: వడపోయి

en: General
te: సాధారణ

en: Color
te: రంగు

en: Role
te: పాత్ర

en: About
te: గురించి

en: Warning message
te: హెచ్చరిక సందేశం
