Homebox - Individual user dashboards (3.0.0-alpha8) - en to eu translation catalogue (29 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Group
eu: Taldea

en: List
eu: Zerrenda

en: Description
eu: Azalpena

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Edit
eu: Editatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Back
eu: Itzuli

en: Label
eu: Etiketa

en: Save
eu: Gorde

en: Default
eu: Lehenetsia

en: View
eu: Bista

en: ID
eu: IDa

en: Block
eu: Blokea

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Owner
eu: Jabea

en: General
eu: Orokorra

en: Color
eu: Kolore

en: Role
eu: Rol

en: Authored on
eu: Noiz egina:

en: Changed
eu: Aldatuta

en: About
eu: (r)i buruz

en: Creator
eu: Sortzailea

en: Warning message
eu: Ohartarazpen mezua
