Homebox - Individual user dashboards (3.0.0-alpha8) - en to ja translation catalogue (35 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Group
ja: グループ

en: List
ja: リスト

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Settings
ja: 設定

en: Back
ja: 戻る

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: View
ja: ビュー

en: Layout
ja: レイアウト

en: Block
ja: ブロック

en: Filter
ja: フィルター

en: Owner
ja: 所有者

en: General
ja: 全般

en: Color
ja: 色

en: Role
ja: 役割

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Changed
ja: 変更済

en: Build
ja: 構築

en: About
ja: アバウト

en: Creator
ja: 作者

en: Presets
ja: プリセット

en: Warning message
ja: 警告メッセージ

en: Created by
ja: 作成者

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: Layout ID
ja: レイアウト ID
