Homebox - Individual user dashboards (3.0.0-alpha9) - en to nl translation catalogue (37 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Group
nl: Groep

en: List
nl: Lijst

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Back
nl: Terug

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: View
nl: Weergeven

en: Layout
nl: Lay-out

en: Block
nl: Blok

en: Owner
nl: Eigenaar

en: General
nl: Algemeen

en: Color
nl: Kleur

en: Role
nl: Rol

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Build
nl: Samenstellen

en: Path is required.
nl: Pad is verplicht.

en: About
nl: Over

en: Creator
nl: Maker

en: Presets
nl: Instellingen

en: Warning message
nl: Waarschuwingsbericht

en: Created by
nl: Aangemaakt door

en: Machine Name
nl: Systeemnaam

en: Owned by
nl: Eigendom van

en: Layout ID
nl: Layout-ID

en: Personalize
nl: Personaliseer

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: Entity is successfully deleted. | All @count entities are successfully deleted.
nl[0]: De entiteit is succesvol verwijderd.
nl[1]: Alle @count entiteiten zijn succesvol verwijderd.
