Homebox - Individual user dashboards (3.0.0-alpha9) - en to tr translation catalogue (32 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Group
tr: Grup

en: List
tr: Liste

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Back
tr: Geri

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: View
tr: Görüntüle

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Block
tr: Blok

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Owner
tr: Sahibi

en: General
tr: Genel

en: Color
tr: Renk

en: Role
tr: Rol

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Changed
tr: Değişti

en: About
tr: Hakkında

en: Warning message
tr: Uyarı mesajı

en: Created by
tr: Oluşturan

en: Machine Name
tr: Makine Adı

en: Layout ID
tr: Yerleşim kimliği
