Homebox - Individual user dashboards (3.0.0-beta1) - en to es translation catalogue (39 entries)

en: weight
es: peso

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Group
es: Grupo

en: List
es: Listado

en: Description
es: Descripción

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Yes
es: Sí

en: Edit
es: Editar

en: Reset
es: Restablecer

en: Weight
es: Peso

en: Settings
es: Configuración

en: Back
es: Atrás

en: Label
es: Etiqueta

en: Save
es: Guardar

en: Default
es: Por defecto

en: View
es: Ver

en: Layout
es: Diseño

en: Block
es: Bloque

en: Filter
es: Filtro

en: Owner
es: Propietario

en: Role
es: Rol

en: Authored on
es: Fecha de autoría

en: Are you sure you want to delete %name?
es: ¿Seguro que desea borrar %name ?

en: Changed
es: Modificado

en: Build
es: Construir

en: Path is required.
es: La ruta es necesaria.

en: About
es: Acerca de

en: Draggable
es: Arrastrable

en: Creator
es: Creador

en: Presets
es: Valores prestablecidos

en: Warning message
es: Mensaje de advertencia

en: Created by
es: Creado por

en: Add Preset
es: Agregar valor prestablecido

en: Machine Name
es: Nombre de sistema

en: Owned by
es: Propiedad de

en: Layout ID
es: ID de diseño

en: content @type: deleted @label.
es: @type de contenido: eliminado @label.
