Homebox - Individual user dashboards (3.0.0-beta2) - en to ku translation catalogue (28 entries)

en: weight
ku: کێش

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Group
ku: گرووپ

en: List
ku: لیستە

en: Description
ku: دەربارە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: Weight
ku: سەنگ

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Label
ku: پێناس

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: View
ku: پیشاندان

en: Block
ku: بلۆک

en: Drupal
ku: دروپاڵ

en: Filter
ku: پاڵێو

en: Owner
ku: خاوەن

en: General
ku: گشتی

en: Color
ku: ڕه‌نگ

en: Role
ku: ڕۆل

en: Authored on
ku: بڵاوکراوەتەوە لە

en: About
ku: دەربارە

en: Warning message
ku: پەیامی ئاگاداری
