Honey (1.0.2) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Help
id: Bantuan

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Text color
id: Warna teks

en: Link color
id: Warna tautan

en: Tabs
id: Tab

en: mobile
id: mobil

en: wide
id: lebar

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: Secondary menu
id: Menu sekunder

en: Sidebar second
id: Sidebar kedua

en: Main background
id: Latar utama

en: Sidebar background
id: Latar samping

en: Sidebar borders
id: Bingkai sidebar

en: Footer background
id: Latar footer

en: Title and slogan
id: Judul dan slogan

en: Primary menu
id: Menu utama

en: Header background top
id: Latar belakang tajuk atas

en: Header background bottom
id: Latar bawah kepala

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date
