Honey (1.0.2) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Help
it: Aiuto

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Text color
it: Colore del testo

en: Link color
it: Colore collegamenti

en: Tabs
it: Schede

en: wide
it: largo

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale

en: Main background
it: Sfondo principale

en: Sidebar background
it: Sfondo della barra laterale

en: Sidebar borders
it: Bordi della barra laterale

en: Footer background
it: Sfondo piè di pagina

en: Title and slogan
it: Titolo e slogan

en: Header background top
it: Sfondo intestazione in alto

en: Header background bottom
it: Sfondo intestazione in basso

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date
