Honey (1.0.2) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Help
pt: Ajuda

en: Breadcrumb
pt: Navegação estrutural

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Text color
pt: Cor do texto

en: Link color
pt: Cor das ligações

en: Tabs
pt: Separadores

en: mobile
pt: móvel

en: wide
pt: largo

en: Sidebar first
pt: Primeira barra lateral

en: Secondary menu
pt: Menu secundário

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Sidebar second
pt: Segunda barra lateral

en: Main background
pt: Fundo principal

en: Sidebar background
pt: Fundo da barra lateral

en: Sidebar borders
pt: Margens das barras laterais

en: Footer background
pt: Fundo do rodapé

en: Title and slogan
pt: Título e slogan

en: Primary menu
pt: Menu primário

en: Header background top
pt: Cabeçalho do topo do fundo

en: Header background bottom
pt: Cabeçalho da base do fundo

en: Submitted by @author_name on @date
pt: Submetido por @author_name a @date
