Honeypot (8.x-1.18-beta2) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: seconds
it: secondi

en: Spam control
it: Controllo spam

en: Create new account
it: Crea nuovo profilo

en: A welcome message with further instructions has been sent to your email address.
it: Un messaggio di benvenuto con ulteriori istruzioni è stato inviato al tuo indirizzo e-mail.
