Hops (8.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Updated
it: Aggiornato

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: New
it: Nuovo

en: Tabs
it: Schede

en: medium
it: medio

en: small
it: piccola

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: wide
it: largo

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date
