Hops (8.x-1.0-beta2) - en to ja translation catalogue (17 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Core
ja: コア

en: Updated
ja: 更新

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: New
ja: 新

en: Tabs
ja: タブ

en: medium
ja: 普通

en: small
ja: 小

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: wide
ja: 広

en: Submitted by @author_name on @date
ja: @author_name が @date に投稿

en: Do you wish to continue?
ja: 続行しますか？

en: Failed to copy !origin_path to !temp_path.
ja: !origin_path から !temp_path へのコピーに失敗しました。

en: Failed to copy !temp_path to !destination_path.
ja: !temp_path から !destination_path へのコピーに失敗しました。

en: The given path !path is not a directory.
ja: 与えられたパス !path はディレクトリーではありません。
