Hops (8.x-1.0-beta3) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Core
fa: هسته

en: Updated
fa: به‌روز

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: New
fa: جدید

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: small
fa: کوچک

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه
