Hospital Price Transparency (1.0.0-alpha8) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Last updated
pt: Última atualização

en: Download
pt: Descarregar

en: File
pt: Ficheiro

en: Edit
pt: Editar

en: Links
pt: Ligações

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: View
pt: Mostrar

en: Teaser
pt: Resumo

en: Updated
pt: Atualizado

en: Published
pt: Publicado

en: Plain text
pt: Texto simples

en: Authored on
pt: Criado em

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: File directory
pt: Diretório de ficheiros
