Hours Minutes Seconds Field (1.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (9 entries)

en: On
tr: Açık

en: Separator
tr: Ayraç

en: Off
tr: Kapalı

en: Input format
tr: Girdi biçimi

en: About
tr: Hakkında

en: Display format
tr: Görüntüleme biçimi

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Natural language
tr: Doğal dil

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
tr: Bir değer girilinceye kadar alanın içinde gösterilecek metin. Bu ipucu genellikle bir örnek değer ya da beklenen biçimin kısa bir açıklamasıdır.
