Hover Card (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Email
hi: ईमेल

en: Roles
hi: भूमिका

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Installation
hi: स्थापना

en: Dependencies
hi: निर्भरता

en: Personalization
hi: निजीकरण

en: Enable User Emails on Hover
hi: हॉवर पर उपयोगकर्ता ईमेल सक्षम करें

en: Enable the Hover Card module.
hi: हॉवर कार्ड मॉड्यूल को सक्षम करे

en: Hover Card
hi: हॉवर कार्ड

en: Hover Card Settings
hi: हॉवर कार्ड सेटिंग्स

en: Provides user data while hovering the authenticated users.
hi: होवर करने पर उपयोगकर्ता का डेटा प्रदान होता है

en: Display Hover Card to Users
hi: होवर कार्ड उपयोगकर्ता को दिखाये
