HoverCSS (1.0.1) - en to fr translation catalogue (42 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: List
fr: Lister

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Forward
fr: Transférer

en: Comment
fr: Commentaire

en: Filter
fr: Filtrer

en: Not installed
fr: Non installé

en: Duration
fr: Durée

en: Delay
fr: Délai

en: Selector
fr: Sélecteur

en: Fade
fr: Fondu

en: Installed
fr: Installé

en: Duplicate
fr: Dupliquer

en: Selectors
fr: Sélecteurs

en: Float
fr: Réel (Float)

en: Usage
fr: Utilisation

en: Shadow
fr: Ombre

en: Local
fr: Locale

en: About
fr: À propos

en: Effect
fr: Effet

en: Minimized
fr: Minimisé

en: Push
fr: Pousser

en: Pop
fr: Ecraser

en: Uses
fr: Utilisations

en: - Any -
fr: - Tout -

en: Rotate
fr: Rotation

en: Additional Information
fr: Informations supplémentaires

en: All pages except those listed
fr: Toutes les pages sauf celles listées

en: Only the listed pages
fr: Seulement les pages listées

en: Add effect
fr: Ajouter l'effet

en: Pulse
fr: Pulsation

en: Save and go to list
fr: Enregistrer et aller à la liste
