Human Presence Form Protection (8.x-1.4) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Status
it: Stato

en: Settings
it: Impostazioni

en: Form ID
it: ID del form

en: Regular expression
it: Espressione regolare

en: Spam control
it: Controllo spam

en: API credentials
it: API delle credenziali
