HTML Tag Usage (1.0.0-beta4) - en to uk translation catalogue (12 entries)

en: Attribute
uk: Атрибут

en: Development
uk: Розробка

en: Language
uk: Мова

en: Tag
uk: Теґ

en: Field
uk: Поле

en: Count
uk: Лічильник

en: Entity
uk: Сутність

en: About
uk: Про модуль

en: Text format
uk: Текстовий формат

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Field types
uk: Типи полів

en: Field type machine name
uk: Машинна назва типу полів
