HTMX (1.2.2-alpha1) - en to th translation catalogue (24 entries)

en: Pages
th: หน้า

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Edit
th: แก้ไข

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: ID
th: ไอดี

en: Add block
th: เพิ่มบล็อค

en: From
th: จาก

en: Visibility
th: การมองเห็น

en: Advanced
th: ขั้นสูง

en: Provider
th: ผู้ให้บริการ

en: Configure block
th: ตั้งค่าบล็อค

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Target
th: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.

en: Save and continue
th: บันทึกและไปต่อ

en: A unique name for this block instance. Must be alpha-numeric and underscore separated.
th: ชื่อเฉพาะสำหรับบล็อกนี้ ต้องเป็น alpha-numeric และและขีดแบ่ง

en: Filter by block name
th: กรองตามชื่อบล็อก

en: Enter a part of the block name to filter by.
th: ใส่ส่วนหนึ่งของชื่อบล็อกในการกรอง

en: Show for the listed pages
th: แสดงหน้ารายการ

en: Hide for the listed pages
th: ซ่อนหน้ารายการ
