HTMX (1.2.3) - en to mg translation catalogue (8 entries)

en: Pages
mg: Takelaka

en: Status
mg: Toetra

en: Delete
mg: Fafaina

en: Operations
mg: Hatao

en: Description
mg: Andinindininy

en: Filter
mg: Sivana

en: Configure block
mg: Fanamboarana blaoky

en: Save and continue
mg: Tehirizo sady tohizo
