HTMX (1.3.4) - en to hr translation catalogue (26 entries)

en: Pages
hr: Stranice

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Description
hr: Opis

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Edit
hr: Uredi

en: Category
hr: Kategorija

en: Go to previous page
hr: Idi na prethodnu stranicu

en: Go to next page
hr: Idi na sljedeću stranicu

en: Label
hr: Oznaka

en: Event
hr: Događanje

en: Block
hr: Blok

en: Add block
hr: Dodaj blok

en: From
hr: Od

en: Visibility
hr: Vidljivost

en: Roles
hr: Uloge

en: Filter
hr: Pročisti

en: Advanced
hr: Napredno

en: Provider
hr: Pružatelj

en: Configure block
hr: Uredi blok

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Administration theme
hr: Administracijski predložak

en: Save and continue
hr: Spremi i nastavi
