HTMX (1.4.1) - en to da translation catalogue (43 entries)

en: Pages
da: Sider

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Category
da: Kategori

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Label
da: Etiket

en: Event
da: Begivenhed

en: Block
da: Blok

en: Add block
da: Tilføj blok

en: From
da: Fra

en: Visibility
da: Synlighed

en: Roles
da: Roller

en: Advanced
da: Avanceret

en: Provider
da: Udbyder

en: Configure block
da: Indstil blok

en: Next page
da: Næste side

en: Machine name
da: Internt navn

en: Target
da: Mål

en: Administration theme
da: Administrationstema

en: Save and continue
da: Gem og fortsæt

en: Items per page
da: Antal elementer

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Current page
da: Nuværende side

en: Previous page
da: Forrige side

en: When the filter value is <em>NOT</em> in the URL
da: Når filterværdien <em>IKKE</em> er i URLen

en: When the filter value <em>IS</em> in the URL or a default is provided
da: Når filterværdien <em>er</em> i URLen eller der er angivet en standardværdi

en: Enter 0 for no limit.
da: Indtast 0 for ingen grænse.

en: A unique name for this block instance. Must be alpha-numeric and underscore separated.
da: En unikt navn på denne blokinstans. Skal være alfanumerisk og adskilt med understregninger.

en: Filter by block name
da: Filtrér efter bloknavn

en: Enter a part of the block name to filter by.
da: Indtast en del af bloknavnet at filtrere efter.

en: Visibility Conditions
da: Synlighedsbetingelser

en: Visibility Condition
da: Synlighedsbetingelse

en: Show for the listed pages
da: Vis på de angivne sider

en: Hide for the listed pages
da: Skjul på de angivne sider

en: The contextual filter values are provided by the URL.
da: De kontekstuelle filterværdier tages fra URLen.

en: No blocks available.
da: Ingen blokke tilgængelige.
